10 rad jak szybko i sprawnie schudnąć

10 rad jak szybko i sprawnie schudnąć

Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak pozbyć się tej wstrętnej oponki? Co mam zrobić żeby wyglądać lepiej? Aby wyglądać dobrze i czuć się dobrze w swojej skórze czasem trzeba podejść do siebie krytycznie. Dobrym rozwiązaniem będzie wyjęcie czystej kartki papieru i zadanie sobie kilka szczerych pytań co powoduje, że tak wyglądam. Udzielone odpowiedzi pomogą nam wytrwać w zmaganiach z utratą kilogramów. Proces redukcji tkanki tłuszczowej jest żmudny i powolny – jeśli efektami mamy się cieszyć przez długi czas i przede wszystkim mają one nam nie zaszkodzić. Poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek z zakresu treningu, odżywiania ale i również motywacji i life stylu. Zapraszamy do lektury.

1. Suplementy na odchudzanie - wybieraj kompleksowość

Suplementacja nie jest czymś złym, czymś czego trzeba się wystrzegać. Jeśli poddajemy nasz organizm ponadprzeciętnym wysiłkom – fizycznym i psychicznym warto też zafundować naszemu ciału ekstra składniki. 

Sięgnij po zaawansowane produkty takie jak najnowszy spalacz tłuszczu Redin. Oparty na 20 składnikach aktywnych działa kompleksowo zapewniając Ci wsparcie na każdym etapie redukcji. Co więcej, do zakupu suplementu na odchudzanie Redin otrzymujesz 50-dniową opiekę dietetyka w pakiecie. Specjalista do spraw żywienia dobierze indywidualny plan diety właśnie dla Ciebie!

Sprawdź również: TOP6 najlepszych suplementów na odchudzanie

2. Zaplanuj swoje cele

Znasz już swój ostateczny, końcowy cel. Jednak, aby droga do niego nie była zbyt monotonna, postaraj rozbijać sobie tą drogę na poszczególne etapy zmagań. Takie działanie jeszcze bardziej nas zmotywuje i nakręci do konsekwentnego działania. Posłużmy się przykładem, aby to wymowniej nakreślić. Załóżmy, że Twoim celem jest redukcja 10 kilogramów i nadanie ciału jędrności. Postaw sobie kilka checkpoint’ów na tej drodze, aby sprawdzać czy nie zbaczasz z kursu. Załóż sobie, że za kilka tygodni powinnaś ważyć ok. 2- 2,5 kilograma mniej. Po osiągnięciu tego etapu, nadal stawiasz sobie kolejny bliżej określony w czasie cel: kolejne 2 kilogramy mniej na wadze do końca następnego miesiąca. Będzie Ci również łatwiej śledzić postępy. Redukcja 10 kilogramów wymaga czasu.

3. Konsekwencja i systematyka

Konsekwencja i systematyka będą dla Ciebie kluczowe w pierwszych tygodniach redukcji. Zależy nam na wpojeniu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej jako trwałych aspektów Twojego życia. Powtarzana czynność staje się nawykiem aż po ok. 6 tys. powtórzeń. To szmat czasu ale w ujęciu przyszłości i pozytywnych aspektów płynących z tych dobrych zmian, droga to warta jest wielu wyrzeczeń. Konsekwencja tyczy się Twoich działań. Walki ze słabościami. Pamiętaj o tym, że nie wskazane jest szukanie sobie wymówek na opuszczenie treningu lub częste odstępstwa od założeń dietetycznych. Wiedz, że nie jest prawdą to, że po skończonym treningu możesz sobie pozwolić na wielki deser i dodatkowe lody. Systematyka z czasem przerodzi się w rutynę i wtedy o wiele łatwiej będzie Ci odpierać pokusy.

4. Aktywność fizyczna

Aby przybliżać się do wymorzonej sylwetki musisz korzystać z niezbędnych narzędzi jakie mamy do walki o Twoją sylwetkę. Pierwsze skrzypce będzie tu grała aktywność fizyczna. Celowo piszemy aktywność, a nie trening. Niekoniecznie musi to być trening siłowy lub aerobowy na siłowni. Oczywiście trening oporowy jest trudny do zastąpienia inną aktywnością fizyczną, jednak jest to możliwe – tym bardziej na początku zmagań, kiedy to jeszcze nie masz aż tak silnej woli i determinacji do ciężkich ćwiczeń siłowych. Po prostu zacznij się ruszać! W jakikolwiek sposób.

Jeśli wcześniej Twoja aktywność ograniczała się do spacerów miedzy mieszkaniem a parkingiem  to każdy ruch będzie sukcesem. Zacznij od marszobiegów, jeśli nie lubisz biegać idź na basen, wybierz się na rower lub wycieczki w góry. Małym nakładem finansowym możesz zafundować sobie ogólnorozwojowy przyrząd do ćwiczeń jakim jest TRX lub zestaw kettli. Szczególnie polecamy TRX, gdyż można z niego korzystać nie tylko w domu, ale i też łatwo spakować go w plecak i zabrać do parku, aby tam przeprowadzić trening. Ćwiczenia są stosunkowo proste i po kilku próbach opanujesz podstawy.

5. Odpowiednie odżywianie

Jak pewne już wiesz z poprzednich odsłon wszelkich artykułów na tym portalu kwestia  prawidłowego odżywiania jest bardzo ważna. Nie będziemy w tej części poruszać kwestii doboru zapotrzebowania kcal – była już opisywana ta procedura. Zajmijmy się bardziej jakością tego jedzenia. Nie trzymaj się sztywno kilku produktów – tak naprawdę jest masa składników, które możesz spożywać w okresie redukcji. Im większa różnorodność źródeł czerpania makroskładników tym zdrowiej dla naszego organizmu. Musisz również pamiętać, że dieta redukcyjna to nie głodówki z zakresu 1000 kcal. Musisz mieć siłę i energię, aby wykonywać treningi, biegać, pływać itp.

6. Regeneracja

Jeśli mowa o zasobach energii jaką nasz organizm potrzebuje do treningów, kluczową rolę odgrywa regeneracja tych zasobów. Bezpośrednio odbywa się to poprzez odżywianie, czyli dostarczenie niezbędnej ilości kalorii do poprawnego funkcjonowania organizmu. Drugą kwestią jest sen oraz regeneracja mentalna. Podczas snu tak naprawdę odpoczywamy w ujęciu całościowym. Zwalniają nasze procesy metaboliczne i czynności życiowe. Mięśnie się rozluźniają i naprawiają powstałe w wyniku ćwiczeń mikrouszkodzenia. Regeneracją będzie również długi spacer z rodziną lub bliskimi. Poruszając aspekt regeneracji mentalnej, znajdź podczas dnia kilka chwil tylko dla siebie. Poczytaj dobrą książkę, posłuchaj ulubionej muzyki, pomedytuj i rozluźnij się. Zapomnij o problemach w pracy, skup się na bliskich. Naładowanie baterii nastąpi szybko i będzie to przyjemy proces. Jeśli masz problemy z regeneracją, czujesz się przemęczona i bez sił po wstaniu z łóżka, przyjrzyj się swojej diecie oraz rozważ wprowadzenie suplementów.

7. Wizualizacja

Wizualizacja to kolejny aspekt z pogranicza regeneracji mentalnej. Proces wizualizacji polega na wyobrażeniu sobie siebie po osiągnięciu upragnionego celu. Wyobrażaj sobie, jak będziesz wyglądać gdy pozbędziesz się nadmiaru kilogramów, jak będzie wyglądała Twoja skóra, gdy  nabierze jędrności. Pomoże Ci to jeszcze bardziej zmotywować się i nastawić na długotrwałą pracę nad sobą. Procesy wizualizacji z powodzeniem możesz przenieść na grunt pracy zawodowej, podczas pracy nad ważnym projektem itp.

8. Motywacja

Inaczej zaangażowanie. Z biegiem czasu możemy tracić na zaangażowaniu i oddawaniu się żmudnym ćwiczeniom, monotonności dnia powszedniego podczas okresów redukcyjnych. Motywacja pomaga nam przezwyciężyć te chwile słabości. Jeśli jesteś już w połowie drogi i nagle stracisz sens tej podróży, przypomnij sobie jak wyglądałaś przez tymi zmaganiami. Wyciągnij kartkę ze starymi pomiarami i zobacz ile przez ten czas straciłaś kilogramów i centymetrów w talii, spójrz w lustro i zobacz jak zmieniła się Twoja sylwetka. Motywacją dla ciebie mogą być również słowa bliskich i przyjaciół, którzy pozytywnie i z zaskoczeniem reagują na Twoje zmiany. Zazdroszczą Ci energii i wyglądu.

9. We dwoje raźniej

We dwoje raźniej – cokolwiek robisz. Postaraj się namówić koleżankę z pracy, męża lub partnerkę do wspólnych treningów. Niech wspólne bieganie będzie dla was chwilą tylko dla was lub okazją do częstszych spotkań z aktywnymi fizycznie przyjaciółmi. Być może druga osoba również chce zacząć ćwiczyć, tylko nie wie jak. Wyciągnij pomocną dłoń. Jeśli wszyscy domownicy odżywiają się podobnie do Twoich założeń, łatwej jest wytrwać w rygorach diety.

10. Nie spoczywaj na laurach

Jeśli osiągnęłaś lub osiągnąłeś upragniony cel – nie zmarnuj tego. Pamiętaj, że każda sylwetka która jest godna podziwu wymaga pracy, nieustannej pracy nad sobą. Jeśli udało Ci się zgubić kilka kilogramów, może teraz czas podnieść poprzeczkę? Jeśli biegasz, może warto teraz założyć sobie cel pól maratonu? Wyzwania motywują nas do ciągłej pracy nad sobą. Hobby pomaga nam oderwać się od natłoku spraw codziennych, od obowiązków w pracy i poszukać wewnętrznego luzu. Nie spoczywaj na laurach, pracuj nad sobą dalej. Teraz to TY możesz być motywacją dla osób początkujących. Pracuj nad swoją sylwetką i eliminacją słabych punktów.


Czytaj więcej: 6 porad jak szybko schudnąć

Poniedziałek, 15 lutego 2021

Ocena artykułu:

Ilość ocen: 1, średnia 5.

Zaloguj się, aby ocenić.

Mogą Cię zainteresować

Jak nie tracić mięśni podczas odchudzania?

Jak nie tracić mięśni podczas odchudzania?

Wiele osób przed przystąpieniem do okresu redukcji, zastanawia się jak nie tracić mięśni podczas odchudzania? Sprawdź jakich błędów unikać oraz co może przyczynić się do szybszego spalenia tłuszczu bez utraty tkanki mięśniowej.

6 porad jak szybko schudnąć?

6 porad jak szybko schudnąć?

Szybkie odchudzanie najczęściej kojarzy się z zastosowaniem radykalnych kroków. Czy rzeczywiście by w krótkim czasie zgubić parę kilogramów trzeba stosować drastyczne w skutkach metody? Sprawdź sześć prostych porad jak szybko schudnąć?

5 najczęstszych błędów żywieniowych

5 najczęstszych błędów żywieniowych

Wokół żywienia narasta wiele różnego rodzaju mitów i kontrowersji, a pewne sugestie choć nieprawdziwe, za to powtarzane wielokrotnie w krótkim czasie zyskują miano trendów. Pora stawić czoło wybranym z nich i sprawdzić jaka jest prawda.

Aminokwasy BCAA kiedy i jak brać, działanie, opinie i dawkowanie

Aminokwasy BCAA kiedy i jak brać, działanie, opinie i dawkowanie

Suplementy zawierające w składzie aminokwasy BCAA należą do jednej z popularniejszych grup. Warto poznać więcej szczegółów na ich temat, aby w pełni wykorzystywać ich potencjał. Sprawdź m.in. jak je brać i jakich efektów możesz się spodziewać.

Napisz pierwszy komentarz!

  • Wygraj bon BCAA.pl o wartości 100 zł!

    Co miesiąc losowanie kolejnej nagrody. Zapoznaj się z warunkami!

  • Baw się i pisz, co myślisz!

    Komentarze pomagają nam tworzyć bardziej interesujące treści. Dzięki nim wiemy, na co mamy zwrócić większą uwagę.

Napisz komentarz

Chcesz mieć własny awatar (obrazek) i pseudonim?
Utwórz konto i profil na forum BCAA.pl!